Ćwiczenia przy użyciu syren alarmowych.

srena osp piastów

W dniu dzisiejszym (12 maja 2015) od godziny 6:00 do 19:00 w 44 miastach należących do województwa Mazowieckiego w tym Warszawa i Pruszków odbędą się ćwiczenia Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, „Renegade-Kaper”. Ćwiczenia dotyczyć będą symulowanego ataku terrorystycznego na obiekty infrastruktury krytycznej i morskiej oraz na ważne obiekty użyteczności publicznej z użyciem opanowanego przez terrorystów obiektu latającego lub pływającego.

Ogłoszenie alarmu odbędzie się poprzez uruchomienie modulowanego sygnału oznaczającego atak z powietrza sygnał będzie rozbrzmiewał przez trzy minuty, odwołanie alarmu odbędzie się tą samą metodą za pomocą sygnału ciągłego trwającego trzy minuty.

Więcej informacji: WPR24 – W Pruszkowie zawyją syreny , TVN Warszawa – We wtorek zawyją syreny

 

Paweł Galas

Członek OSP w Piastowie.

Dodaj komentarz