Powiatowy Dzień Strażaka 2015

5 września 2015 roku odbyły się tegoroczne powiatowe obchody dnia strażaka, połączone z nadaniem sztandaru dla KP PSP w Pruszkowie. Uroczystość była poprzedzona Mszą Świętą w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie. Następnie na placu przed Komendą Powiatową PSP w Pruszkowie odbył się uroczysty apel, podczas którego awansowano funkcjonariuszy pruszkowskiej komendy na wyższe stopnie służbowe, nadano odznaczenia i medale oraz wyróżniono dyplomami i upominkami poszczególnych druhów i pracowników tutejszej komendy. Wśród odznaczonych znalazł się nasz sekretarz – dh Paweł Brzozowski, którego uhonorowano Złotym Krzyżem Koronnym. Na zakończenie apelu odbyła się defilada pododdziałów, pocztów sztandarowych oraz pojazdów zabytkowych i bojowych.

Foto: dh Małgorzata Michnowska

Kamil Rosa

Członek OSP w Piastowie.