Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała w 2008 roku. MDP tworzy piastowska młodzież w wieku 12-17 lat. Młodzi adepci pożarnictwa szkolną się i ćwiczą w zakresie działań ratowniczo – gaśniczych, by po ukończeniu 18. roku życia oraz odpowiednich kursów i badań mogli być pełnoprawnymi ratownikami podziału bojowego. Ponadto, organizowane są obozy oraz zgrupowania na terenie naszego ośrodka na Mazurach i różne wyjazdy integracyjne.

Zbiórki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odbywają się cyklicznie i są prowadzone przez ratowników podziału bojowego, którzy sami wcześniej zaczynali swoją strażacką przygodę w szeregach MDP. Na zbiórkach nie tylko uczymy się jak pomagać, to nie tylko nauka i obowiązki!
To też czas na odpoczynek i odskocznia od codzienności! 

Wyjazdy integracyjne, obozy, zgrupowania – wspólne spędzanie czasu! 

Bierzemy również udział w różnych wydarzeniach i imprezach miejskich oraz festynach i piknikach organizowanych przez szkoły i organizacje pozarządowe, które współpracują z Ochotniczą Strażą Pożarną w Piastowie. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zbiórki, które odbywają w piątki o godzinie 17:30!

[contact-form to=’osppiastow@gmail.com’ subject=’Zgłoszenie do MDP%26#x002c;’][contact-field label=’Imię i Nazwisko’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Email’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Komentarz’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]


Komentowanie jest wyłączone.