Sprzęt

589[M]75 GBA-Rt 2,7/25 Renault Midlum 4×2

Rok produkcji: 2013 rok
Załoga: 6 osób
Zbiornik wodny:
2700 l. 
Zbiornik środka pianotwórczego: 270 l. 
Autopompa: dwuzakresowa Ruberg R 30/2,5
Zabudowa: Inżynieria Samochodów Specjalnych Piotr WAWRZASZEK 

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratownictwa technicznego na miejskim podwoziu Renault Midlum. Pojazd pełni rolę pierwszego rzutu. Głównie jest wykorzystywany do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, kolizji i wypadków drogowych oraz mniejszych pożarów. Wchodzi w skład powiatowego plutonu ratowniczego „KATASTROFA”.

Zakup pojazdu był współfinansowany przez: Urząd Miejski w Piastowie, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


 589[M]76 SLRR Toyota Hilux 

Rok produkcji: 2023 rok
Załoga: 5 osób

Lekki samochód rozpoznania ratowniczego na podwoziu Toyoty Hilux. Pojazd przeznaczony jest do wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych, transportu przyczepy ratowniczej z namiotem pneumatycznym oraz przyczepy transportowej, na której przewożony jest pojazd UTV Polaris. Razem z tym pojazdem stanowi integralny zestaw do prowadzenia działań poszukiwawczych i ratowniczych na obszarach trudnodostępnych.

Zakup pojazdu był współfinansowany przez: Ministerstwo Sprawiedliwości, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starostę Powiatu Pruszkowskiego, Urząd Miejski w Piastowie oraz środki własne OSP.


 589[M]77 GCBA 5/36 Scania P410 CB 4×4

Rok produkcji: 2016 rok
Załoga: 6 osób
Zbiornik wodny: 5000 l. 
Zbiornik środka pianotwórczego: 500 l. 
Autopompa: dwuzakresowa Ruberg R 40/2,5
Zabudowa: Inżynieria Samochodów Specjalnych Piotr WAWRZASZEK 

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu uterenowionym SCANIA P410 CB. Pojazd pełni rolę pierwszego rzutu do zdarzeń o charakterze pożarowym. Głównie jest wykorzystywany przy większych pożarach na terenie Miasta lub gmin ościennych.

Zakup pojazdu był współfinansowany przez: Urząd Miejski w Piastowie, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.


589[M]78 SCD 28,5 Iveco EuroFire Magirus

Rok produkcji: 2000 rok
Załoga: 3 osoby
Wysokość ratownicza: 28,5 metra
Zabudowa: MAGIRUS

Drabina mechaniczna o wysokości ratowniczej 28,5 metra zabudowana na podwoziu Iveco EuroFire Vario CC, która wyposażona jest w trzyosobowy kosz ratowniczy o udźwigu maksymalnym 270 kg oraz łamane przęsło. Pojazd przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych na wysokości.


589[M]Q01 UTV Polaris Ranger XP1000

Rok produkcji: 2022 rok
Załoga: 3 osoby
Moc silnika: 82 KM
Pojemność silnika: 999 cm3

Pojazd ratowniczy UTV na podwoziu Polaris Ranger XP1000 do pracy w trudnym terenie. Pojazd głównie wykorzystywany do działań poszukiwawczych. Jest przystosowany do ciągnięcia przyczep, w tym ratowniczej do transportu osób poszkodowanych.


Bus Ford Transit

Rok produkcji: 2015 rok
Załoga: 9 osób


Komentowanie jest wyłączone.