Sekcja MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała w 2008 roku. MDP tworzy piastowska młodzież w wieku 12-17 lat. Młodzi adepci pożarnictwa szkolną się i ćwiczą w zakresie działań ratowniczo – gaśniczych, by po ukończeniu 18. roku życia oraz odpowiednich kursów i badań mogli być pełnoprawnymi ratownikami podziału bojowego. Ponadto, organizowane są obozy oraz zgrupowania na terenie naszego ośrodka na Mazurach i różne wyjazdy integracyjne.

Zbiórki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odbywają się cyklicznie i są prowadzone przez ratowników podziału bojowego, którzy sami wcześniej zaczynali swoją strażacką przygodę w szeregach MDP. Na zbiórkach nie tylko uczymy się jak pomagać, to nie tylko nauka i obowiązki!
To też czas na odpoczynek i odskocznia od codzienności!

Wyjazdy integracyjne, obozy, zgrupowania – wspólne spędzanie czasu!

Bierzemy również udział w różnych wydarzeniach i imprezach miejskich oraz festynach i piknikach organizowanych przez szkoły i organizacje pozarządowe, które współpracują z Ochotniczą Strażą Pożarną w Piastowie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zbiórki, które odbywają w piątki o godzinie 17:30!

Komentowanie jest wyłączone.