Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała w 2008 roku. Skupia ona piastowską młodzież w wieku 12-17 lat. Celem MDP jest promocja szeroko pojętego bezpieczeństwa pożarowego, zasad udzielania pierwszej pomocy czy obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, który jest powszechnie dostępny. Młodzież szkoli się i ćwiczy, tak aby po ukończeniu 18. roku życia oraz uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji, a także przejściu odpowiednich badań stać się pełnoprawnymi członkami czynnymi i ratownikami podziału bojowego.

Zbiórki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie odbywają się cyklicznie i są  prowadzone przez doświadczonych ratowników podziału bojowego, którzy przygodę z ochroną przeciwpożarową rozpoczynali w szeregach MDP.

Drużyna to nie tylko same zbiórki, nauka i obowiązki. To także wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami, rozwijanie swoich pasji, nabywanie nowych umiejętności oraz zawieranie znajomości. Opiekunowie stawiają na rozwój, sport, odpoczynek, ale również ukazują świat strażacki, którego często zwykła młodzież nie widziała!

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza bierze udział w pokazach, piknikach oświatowych, uroczystościach strażackich i państwowych. Ważna jest również integracja – zawody, obozy, zgrupowania letnie i zimowe oraz wiele rzeczy, o których dowiesz się, gdy wstąpisz w jej szeregi!

Zbiórki odbywają się w czwartki o godzinie 18:30 w strażnicy OSP.

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

logo_mdp