Sekcja Reprezentacyjna

Sekcja Reprezentacyjna


Sekcja Reprezentacyjna Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie powstała w 2012 roku. Wówczas, Sekcja składała się z dziesięciu strażaków. Dowódcą Sekcji jest druh Paweł Brzozowski.
Po raz pierwszy, Sekcja reprezentowała Ochotniczą Straż Pożarną w Piastowie 11-go listopada 2012 roku, podczas uroczystości Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Sekcja Reprezentacyjna bierze udział w obchodach jubileuszu zaprzyjaźnionych jednostek, uroczystościach państwowych czy religijnych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Piastowie w latach 2013, 2018 i 2023 obchodziła swoje Jubileusze, kolejno 90-lecia, 95-lecia i 100-lecia. Sekcja Reprezentacyjna podczas powyższych wydarzeń wyjątkowych w dziejach piastowskiego pożarnictwa wystawiła dowódcę uroczystości, dowódcę pododdziału pocztów sztandarowych, poczet sztandarowy oraz poczet flagowy. 

Zdjęcia z 90. Rocznicy Powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie


Zdjęcia z 95. Rocznicy Powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie


Zdjęcia z 100. Rocznicy Powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie

Na przestrzeni lat Sekcja Reprezentacyjna ewoluowała. Dziś, oprócz doświadczonych strażaków w jej skład wchodzi odmłodzona kadra, którzy przejmuje i realizuje obowiązki godnego reprezentowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie, biorąc udział w różnych wydarzeniach i uroczystościach. 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.