21.08.2015 – Piątkowe interwencje

W piątek o godz. 18:01 zostaliśmy zaalarmowani przez SKKP Pruszków do pożaru podkładu na dworcu PKP w Piastowie. Do działań wyruszyło nasze GBA. Po dojeździe i rozpoznaniu dowodzącego stwierdzono, iż pożarem objęty jest jeden podkład – następnie przystąpiono do jego gaszenia. Działania trwały kilkadziesiąt minut. Po czym wóz powrócił do jednostki. 

Siły i środki: 
589[M]75 GBA 2.5/25 Renault Midlum 


O godzinie 21:53 nasza syrena zawyła ponownie. Tym razem zgodnie z dyspozycją SKKP udaliśmy się do plamy substancji ropopochodnej na ulicy Hallera w Piastowie. Nasze działania po dojeździe polegały na: zabezpieczeniu terenu działań i neutralizacji rozlewiska substancji ropopochodnej za pomocą Sintanu. Działania trwały około 30 minut. 

Siły i środki: 
589[M]75 GBA 2.5/25 Renault Midlum 


Po powrocie do koszar (około godz. 22:25) otrzymaliśmy kolejną dyspozycję od SKKP Pruszków, jaką był pożar trawy na ulicy Zdziarskiej w Pruszkowie. Po dojeździe na miejsce zastano pożar nieużytków. Z uwagi na pożar w kilku miejscach, dowodzący zadysponował do pomocy jeszcze jeden zastęp. Nasze działania polegały na podawaniu prądu wody za pomocą linii szybkiego natarcia i hydronetki oraz przelewaniu. W trakcie prowadzenia powyższych czynności na miejsce dotarł zastęp JRG Pruszków. Działania trwały niecałą godzinę. Następnie zastępy powróciły do swoich jednostek. 

Siły i środki: 
581[M]21 GBA 2.5/16 Man TGM 15.290 – JRG Pruszków
589[M]75 GBA 2.5/25 Renault Midlum – OSP Piastów

Fot. Adam Baczyński 

Kamil Rosa

Członek OSP w Piastowie.

Dodaj komentarz