Ćwiczenia pod kryptonimem „REMIZA2015”

Ćwiczenia pod kryptonimem „REMIZA2015”

„Halo! Straż Pożarna?! W klubie REMIZA, w Piastowie doszło do jakiegoś wybuchu…” – taką informację 21 października 2015 roku o godzinie 19:00 otrzymał dyżurny SKKP Pruszków. Z uwagi, na to że występowała duża ilość osób poszkodowanych zadysponował on odpowiednie siły i środki. Pierwsi na miejsce przybyli ratownicy z OSP Piastów, musieli oni zabezpieczyć teren działań i odłączyć media w budynku. Następnie do zadymionego budynku wprowadzono roty ratowników, których zadaniem była lokalizacja pożaru, prowadzenie pomiarów stężenia gazów wybuchowych , określenia ilości osób poszkodowanych i oddymienie obiektu. W tracie prowadzenia działań na miejsce docierały kolejne siły w postaci strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie oraz OSP w Nowej Wsi. Kolejne czynności jakie należały do strażaków to segregacja osób poszkodowanych wewnątrz budynku za pomocą systemu TRIAGE oraz ewakuacja ich w odpowiedniej kolejności. Na zewnątrz sprawiono namiot pneumatyczny, w którym prowadzono retriage – czyli ponowną segregację oraz udzielano tym osobom pierwszej pomocy. Następnie, Ci poszkodowany byli odwożeni do pobliskich szpitali. Spokojnie, to tylko scenariusz ćwiczeń pod kryptonimem „REMIZA2015”. Ćwiczenia te miały na celu utrwalić wiedzę i umiejętności strażaków-ratowników, którzy na całe szczęście bardzo rzadko spotykają się z takimi zdarzeniami. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali baczni obserwatorzy i rozjemcy, którym nie umknął żaden błąd. 🙂
Organizatorem ćwiczeń była Ochotnicza Straż Pożarna w Piastowie.

W ćwiczeniach udział brali:
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Pruszkowie,
Ochotnicza Straż Pożarna w Piastowie,
Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi,
Falck Medycyna Pruszków.

Serdeczne podziękowania należą się dla Przemysława Głębockiego (e-przemek.pl), który jest twórcą tego filmu i bez niego by go po prostu nie było!

Kamil Rosa

Członek OSP w Piastowie.

Dodaj komentarz