100 lat dla Niepodległej

10 i 11 listopada 2018 roku, odbyły się Miejskie Uroczystości 100. Lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 10 listopada, w Parku Niepodległości o godzinie 17:00 rozpoczął się Apel Poległych oraz złożeniem kwiatów przy pomniku żołnierzy ruchu oporu, mieszkańców Piastowa, poległych w czasie II wojny światowej. Po apelu posadzono „Dąb Niepodległości” pobłogosławiony przez Papieża Franciszka. Tuż po zakończonych w tym dniu uroczystościach, delegacja OSP złożyła „światełko pamięci” przez pomnikiem poległych harcerzy i strażaków tuż przy naszej OSP.

11 listopada w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się msza św. za Ojczyznę, następnie w samo południe, na placu piastowskiej OSP, licznie zgromadzeni mieszkańcy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”.Równolegle, na maszt została wciągnięta flaga Rzeczpospolitej Polskiej.

W w/w uroczystościach udział brał poczet sztandarowy, poczet flagowy czy pododdział strażaków.

Fot. Ewa Milun-Walczak/UM Piastów/Łukasz Gąsiewski