16.01.2017 – Pożar samochodu, ul. Styki

16 stycznia (poniedziałek) chwilę po godzinie 17:20 zostaliśmy po raz drugi tego dnia „poderwani na nogi”.

Zastęp GBA 2,7/25 składający się ze strażaków, będących w strażnicy udał się alarmowo do pożaru samochodu na ulicy Jana Styki w Piastowie. Na miejsce zastęp dotarł wraz z załogą KP Piastów, gdzie zastano objętego prawie całkowicie pożarem Fiata Doblo. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany gaśniczej w natarciu. Z uwagi na występujące zadymienie, ratownicy pracujący z linią gaśniczą byli wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego. W trakcie lokalizacji pożaru na miejsce dotarł zastęp GBA z JRG PSP Pruszków. Dalsze działania skupiły się na dogaszaniu wraku . Działania zakończono około godziny 18:00.

Siły i środki:
589[M]75 – GBA 2.7/25 Renault Midlum