17.06.2016 – Pracowity piątek

W piątek, 17 czerwca  strażacy z terenu powiatu pruszkowskiego nie mieli czasu na odpoczynek. Bowiem, tego dnia wszystkie jednostki z terenu powiatu, interweniowały usuwając skutki silnych i porywistych wiatrów oraz burz przechodzących przez Polskę.

Pierwszą dyspozycję SKKP Pruszków otrzymaliśmy o  godzinie 16:19, gdzie zastęp GBA wyruszył do zdarzeń, podejmując je na ulicach Pruszkowa: Al. Jerozolimskie, Mokra, Miejska, Sosnowa, Obrońców Pokoju, Główna oraz Piastowa: Tuwima, Warszawska, Wojska Polskiego.  Zastęp do koszar powrócił chwilę po północy (z przerwami w koszarach)

Około godziny 17:00 z naszych koszar wyruszył GBMt, który podjął zdarzenia na ulicach Piastowa: Bohaterów Wolności, Piłsudskiego, Emilii Plater, Dąbrowskiego, Traugutta oraz Pruszkowa: Wojska Polskiego/Kubusia Puchatka oraz Partyzantów. Zastęp do koszar powrócił przed godziną 20:00.

Ponadto, w międzyczasie powyższych działań dwa nasze zastępy oraz GBA z JRG PSP Pruszków gasiły płonące śmieci na terenie jednej z posesji przy ulicy Leśmiana w Pruszkowie (wg. Zgłoszenia pożar budynku). Następnie w trakcie prowadzenia działań na Obrońców Pokoju, zastęp GBA udał się do pożaru mieszkania w Piastowie (zawrócono w trakcie dojazdu) oraz w godzinach wieczornych gasił pożar śmieci przy ulicy Łukasińskiego w Piastowie.

Kilka zdarzeń było prowadzone wspólnie z siłami JRG PSP Pruszków, Policji czy Straży Miejskiej Pruszków.

Łącznie odnotowano 20 zdarzeń, w tym 14 Miejscowych Zagrożeń, 3 Pożary oraz 3 Alarmy Fałszywe.

Fot. Albert Kalita, Kamil Rosa, Paweł Bąbik