Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2019 w Pruszkowie

22 czerwca 2019 roku, na terenie Zespołu Szkół przy ulicy Gomulińskiego w Pruszkowie odbyły się tegoroczne Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.
Zawody rozpoczęły się uroczystym wprowadzeniem drużyn grupy A. i C., złożeniem meldunku przez Komendanta Zawodów oraz otwarciem tegorocznych zawodów.
W tym roku zarówno sztafetę pożarniczą oraz ćwiczenie bojowe rozpoczęły drużyny kobiece grupy C., a po ich zakończeniu drużyny męskie grupy A.
Ochotniczą Straż Pożarną w Piastowie reprezentowały dwie drużyny – męska oraz kobieca. Drużyna kobieca wystartowała po dwuletniej przerwie od startów w zawodach sportowo-pożarniczych.
Po przeprowadzeniu sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego, klasyfikacja ogólna przedstawiała się następująco:

Grupa A – Drużyny Męskie

1. miejsce OSP Raszyn
  2. miejsce OSP Dawidy
  3. miejsce OSP Biskupice
  4. miejsce OSP Żółwin
  5. miejsce OSP Brwinów
  6. miejsce OSP Piastów
  7. miejsce OSP Młochów
  8. miejsce OSP Nadarzyn
  9. miejsce OSP Moszna

Grupa C – Drużyny kobiece

1. miejsce OSP Raszyn
  2. miejsce OSP Biskupice
  3. miejsce OSP Piastów
  4. miejsce OSP Młochów

Drużyna męska uplasowała się 6. miejscu, natomiast drużyna kobieca zajęła 3. miejsce na sportowo-pożarniczym podium.
Na zakończenie zawodów wręczono nagrody dla drużyny, które znalazły się na podium oraz okolicznościowe nagrody.

Miasto Piastów reprezentował Zastępca Burmistrza Pan Przemysław Worek, który wręczył nagrody Burmistrza Miasta Piastowa dla obydwu drużyn OSP Piastów.
W tym roku, Gospodarzem zawodów było Miasto Piastów.
Natomiast część organizacyjno-logistyczna przypadła naszej jednostce OSP.

Skład sędziowski stanowili funkcjonariusze Komend Powiatowych PSP z Pruszkowa oraz Piaseczna.

Fot. Grzegorz Brycki, Daniel Majerski oraz Kacper Pakuła