Drabina mechaniczna w naszych szeregach!

Podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka 2021 roku, które miały miejsce 28 maja 2021 roku, na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, odbyło się przekazanie drabiny mechanicznej na podwoziu Iveco EuroFire Magirus o wysięgu 28,5 metra dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie. 

Pojazd ten od 2000 roku służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, będąc przez wiele lat jedynym tego typu pojazdem w powiecie pruszkowskim. Został on zastąpiony nowoczesną drabiną mechaniczną na podwoziu MAN, w zabudowie austriackiej firmy Rosenbauer Group. 

Pozyskanie drabiny mechanicznej przez naszą OSP przyczyni się bezpośrednio do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Piastowa oraz wpłynie na zabezpieczenie operacyjne powiatu pruszkowskiego. 

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Pana Macieja Wąsika – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Zdzisława Sipiery – Posła na Sejm RP, Pana Krzysztofa Rymuzy – Starosty Powiatu Pruszkowskiego,  Pana nadbryg. Jarosława Nowosielskiego – Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Pana st.bryg. Lesława Pawula – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, za pomoc w realizacji projektu. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości WAWA HOT NEWS 24 .
https://www.facebook.com/WawaHotNews24

Kamil Rosa

Członek OSP w Piastowie.

Dodaj komentarz