ZRZUTKA.PL – Rozbudowa Strażnicy OSP Piastów

Szanowni Państwo i sympatycy pożarnictwa! 

Ochotnicza Straż Pożarna w Piastowie (woj. mazowieckie, pow. pruszkowski) zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na rozbudowę strażnicy OSP w Piastowie, przy ulicy Warszawskiej 24. 

Ciągły rozwój jednostki i nowe wymagania, którym stawiamy czoła zmusiły nas do rozbudowy strażnicy, o dodatkowe miejsce garażowe dla pojazdu, którego niebawem otrzymamy. W nowo wybudowanej części, znajdzie się również dodatkowa szatnia dla strażaków-ochotników, nie posiadających dotychczas swoich szafek ubraniowych, z uwagi na brak miejsca.

Aby redukować wszelkie koszty wykonaliśmy projekt, w którym zaadaptowaliśmy dotychczasowy przejazd pod wieżą strażacką, na przelotowy garaż. W wyniku rozbudowy zostanie połączony z dotychczas istniejącymi boksami. Ponadto, nad częścią nowo wybudowanego garażu swoje miejsce znajdzie sala szkoleniowa. Pod koniec marca otrzymaliśmy pozwolenie na rozbudowę wydane przez Starostę Powiatu Pruszkowskiego.

Jako prężnie działająca jednostka stawiamy czoła każdemu wyzwaniu i zawsze pomagamy potrzebującym. Nigdy, nie myśleliśmy że będziemy musieli prosić Państwa o pomoc finansową, jednakże panująca pandemia SARS-CoV-2 (Covid-19), niespodziewanie mocno nas ograniczyła i nie pozwoliła na uzbieranie wszystkich potrzebnych środków finansowych na tę inwestycje.

Szacowany koszt inwestycji wyniesie około 200.000 złotych i prace z nią związane, w dużej mierze zostaną wykonane w czynie społecznym przez strażaków. Lecz bez przychylności mieszkańców, sponsorów, firm oraz instytucji zewnętrznych nie jesteśmy w stanie sami finansowo zrealizować ważnego przedsięwzięcia w piastowskiej strażnicy. 

Zawsze mogliście liczyć na naszą pomoc, teraz My liczymy na Państwa! 🙂 
Za wszelaką pomoc oraz najmniejszą „cegiełkę” będziemy serdecznie wdzięczni!

Ze strażackim pozdrowieniem,
Piastowscy Pożarnicy

Kamil Rosa

Członek OSP w Piastowie.

Dodaj komentarz